HAKKIMIZDA

Zela AS. 90 lı yılların başında ithalat ihracat inşaat ve pazarlama sektörlerinde faaliyet göstermek üzere Ankara’da bir aile şirketi olarak kurulmuştur.

1999 yılına kadar bu sektörlerde çeşitli işler gerçekleştiren Zela As.’nin profesyonel yönetici kadrosuna Türkiye’nin en büyük bisiklet üretim, moped ve motosiklet montaj fabrikası olan BİSAN. ‘nin işletme görevi verilir.

2014 yılına kadar Bisan’nın işletmesini yapan profesyonel yönetim kadrosu aynı zamanda Zela olarak Bisan’ nin ürün tedarikçiliğini de üstlenmiştir.

Bu kadro Bisan adına Türkiye genelinde 15 yıl içerisinde 400 ‘ü aşkın bayi zinciri ile 600’ü aşkın satış sonrası yetkili servis ağı oluşturmuştur.

Bu kadronun Bisan As.’nin işletmesini üstlendiği yıllarda 250 kişilik ekibi ile tek vardiya da yıllık 130.000 adet bisiklet ile yine tek vardiya da yıllık 70.000 adet motosiklet üretim adetlerine ulaşmıştır.

Üretimi yapılan bisiklet ve motosikletler Türkiye iç pazarı haricinde Almanya, Fransa, İtalya, Bulgaristan, Yunanistan, Hollanda, İsviçre, İran, Fas, Tunus, Cezayir gibi ülkelere de ihraç edilmiştir.

2014 Ağustos ayında Bisan‘nın işletmesi yetkili holdinge devredilerek iç piyasada eksikliği hissedilen yedek parça sektörüne adım atılmıştır.

15 yılı aşkın sektör deneyimi olan profesyoneller tarafından yönetilen Zela 2015 Agustos ayında pazara yeni marka kazandırmak amacı ile isim değişikliğine gitmiş ve ADK ismini almıştır.

ADK AS. genç, dinamik ve yeniliğe açık ekibi , profesyonel yönetim kadrosu ile müşterilerine en yüksek kalitede ürün sunmayı amaç edinmiştir.